Osnivanje preduzeća
Vrsta: Seminarski | Broj strana: 9

SADRŽAJ
Uvod..............................................................................................................................................3 2. Odabir delatnosti.....................................................................................................................4 3. Misija i vizija, vrednosti..........................................................................................................4 4. Definisanje zakonskog okvira poslovanja.............................................................................5 5. Nepisana pravila i očekivanja................................................................................................5 6. Značaj upravljanja rizikom...................................................................................................9 7. Zaključak.................................................................................................................................10
2
UVOD
Moral je skup nepisanih pravila i običaja koji utvrđuju međuljudske odnose i prosuđuju šta je dobro, a šta loše (zlo).
Definiše se kao oblik društvene svesti, sistem običaja, navika, normi. Moral je relativan, jer nije isti u svim društvenim grupama i istorijskim periodima. Centralne vrednosti morala su: dobro, ispravno i pravedno. Moral određuje kako ljudsko ponašanje treba biti i pripadnici zajednice prihvataju takvo ponašanje i principe te podvrgavajući im se regulišu međusobne odnose. Moralna pravila nisu apsolutno važeća i razlikuju se vremenski i prostorno. Moral je nastao u ljudskom društvu, još u prvobitnoj zajednici. Tokom svoje evolucije čovek je, najpre, živeo u malim grupama gde je bilo potrebno uskladiti svoje potrebe sa potrebama drugih. Na osnovu iznalaženja rešenja za to, formirana su pravila ljudskog ponašanja i nastala je filozofska disciplina – etika. Za razliku od poznatih zakona, moralna pravila kada su prekršena ne donose političke ili ekonomske sankcije. Sankcije koje prate nemoralno ponašanje predstavljaju grižu savesti, opšti prekor ili bojkot okruženja. U filozofskom značenju pojam morala odgovara praktičnoj filozofskoj disciplini etici koja je sinonim za dobro, ispravno delovanje, ponašanje i ispravan život.
3
Dobra reputacija se stiče i održava doslednim potvrđivanjem misije i vizije. Izjava o misiji i viziji mora da sadrži jasan stav o kvalitetu i svim ostalim atributima dobrog proizvoda ili usluge. Značaj izgradnje korporativnog etosa je od suštinskog značaja imajući u vidu moralne nedoummice koji se javljaju u svim sferama društva – od privatnih odnosa sa porodicom, prijateljima, kolegama sa posla, susedima, do kvaliteta proizvoda ili usluga, nelojalne konkurencije, u odnosima prema kupcima i dobavljačima, preko saradnje sa poslovnim bankama, zapošljavanju i otpuštanju zaposlenih.
2. ODABIR DELATNOSTI
AD “ZORKA PHARMA“ je privredno preduzeće. Matični broj firme je 07199821 , PIB 100125485 , je prisutna na tržištu od 1976. godine, kada je i osnovana u okviru hemijske industrije Zorka Šabac, kao zasebno organizaciona jedinica. !991. godine formirala se u akcionarsko društvo „Zorka Pharma“ a.d. Bavi se proizvodnjom farmaceutskih proizvoda i finalnih hemikalija.
3. MISIJA I VIZIJA
Misija Dostizanje veće ekonomicnosti i efikasnosti poslovanja uz potpuno zadovoljenje zahteva kupca asortimanom i vrhunskim kvalitetom svojih proizvoda. Orjentisanost ka kupcima praćenjem njihovih zahteva, proširenja asortimana i stalno poboljšanje kvaliteta proizvoda. Otvorenost za sve zainteresovane strane - kupce, dobavljaće i zaposlene. Dostizanje izvozne sposobnosti preduzeca i ucvrscivanje pozicije lidera na nasem podrucju. Vizija Dinamičan investicioni ciklus u nove proizvode i tehnologije kao i proširenje proizvodnog programa, čime ćemo povećati konkurentnost preduzeća. Postavljanje ciljeva kvaliteta.
4
4. DEFINISANJE ZAKONSKOG OKVIRA POSLOVANJA
AD „Zorka Pharma“ Šabac, je firma sa dugim nizom godina i uspešnim poslovanjem. Zakoni koji su bitni za opstastanak i dalji razvoj preduzeća: 1. Zakon o privrednim društvima 2. Zakon o radu 3. Zakon o PDV – u 4. Zakon o cenama 5. Zakon o zaštiti potrošača 6. Zakon o opštoj bezbednosti proizvoda 7. Zakoni iz domena rada i radnih odnosa 8. Zakon o mirnom rešenju radnih sporova 9. Zakoni iz domena očuvanja životne sredine 10. Zakon o upravljanu otpadom

---------- OSTATAK TEKSTA NIJE PRIKAZAN. CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU. ---------- 

www.maturskiradovi.net 

 

MOŽETE NAS KONTAKTIRATI NA E-MAIL: maturskiradovi.net@gmail.com

besplatniseminarski.net Besplatni seminarski Maturski Diplomski Maturalni SEMINARSKI RAD , seminarski radovi download, seminarski rad besplatno, www.besplatniseminarski.net, Samo besplatni seminarski radovi, Seminarski rad bez placanja, naknada, sms-a, uslovljavanja.. proverite!